סיווג תבחינים לקבלת רישיון נשק - EesyServing

סיווג תבחינים

במדינת ישראל, כל אזרח אשר מעוניין לקבל רישיון לנשק ורוצה לבצע קניית נשק ולהחזיק בו. תהליך הקבלת רישיון לנשק מתחיל עם תהליך סיווג תבחינים, המבוצע על ידי מרכז הנשק של משרד הביטחון והמשרד לביטחון פנים.
הסיווג הוא תהליך שבו המבקש נדרש לעבור מספר תבחינים ועמידה בתנאי סף שונים, כל אזרח אשר מעוניין לבצע את הליך הבקשה צריך לעמוד בכל תנאי הסף אשר קבע המשרד לביטחון פנים ולפחות בתבחין אחד.

בתהליך סיווג התבחין קיימות מספר בדיקות שונות הכוללות בדיקת רקע ואימות, בדיקת בריאותית על ידי רופא מוסמך, עמידה בקריטריונים אשר משתנים בין אזרח לאזרח כגון, מקום מגורים, מקצוע, רקע צבאי, עבודה במיקום מסוכן וכו'.
קיימים היום בחוק כ 18 תבחינים שונים אשר צריכים טיפול שונה בכל בקשה ובקשה ומבחני יכולת להחזקת נשק ומטווח. בכל שלב של התהליך, מבקשי הרישיון מטופלים באופן זהה על מנת להבטיח שרישיון החזקת הנשק יחולק אך רק לאנשים המסוגלים להשתמש בנשק אך ורק למטרת הגנה עצמית ובצורה בריאה ובטוחה..
למרות שתהליך סיווג התבחינים מאתגר ומורכב, הוא מאוד חשוב כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה בהליך הבירוקרטי, לכן כשרוצים להגיש את הבקשה עדיף להיעזר בגוף מקצועי כדי להמנע מעוגמת נפש, דחייה וקיצור זמני המתנה במהלך הוצאת הרישיון לנשק.

 לצורך מניעת השימוש בנשק על ידי אנשים לא ראויים ומניעת פשעי נשק. הסיווג הינו אמצעי חשוב לאבטחת הציבור ומונע הרבה נזק ופגיעה פיזית שעשויים לקרות כאשר אנשים לא ראויים מחזיקים נשקים.

בנוסף, תהליך סיווג התבחינים מאפשר למשרד הביטחון פנים לבדוק את רקעם של מבקשי הרישיון לנשק, ולוודא שאין להם היסטוריה פלילית שיכולה להקשות על הליך קבלת הרישיון.
אנו מבצעים את סיווג התבחין לנשק בצורה מוקפדת ויסודית כדי לגרום לבקשה להתקבל באחוזי הצלחה גבוהים ובסוף מבצעים בדיקת רקע עבור מחיקת רישום פלילי בתיקים סגורים במידת הצורך.
 
 
 

 

אדם שמחזיק אקדח